Wyrów - wypadek

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Karmazyn 10-01-17 16:08

Dzisiaj na południe doszło do śmiertelnego wypadku na skrzyżowaniu z krajówką w Wyrwie. Samochód osobowy wyjeżdżał z podporządkowanej drogi i uderzyła w niego ciężarówka. Ta droga była powiatowa, a teraz jest gminna, bo miało pójść dofinansowanie na tę drogę, jeśli przejmie ją gmina. Minął rok i nic się z tą drogą nie dzieje, jak i z innymi drogami z resztą, bo trzy były przejęte od powiatu w tamtym czasie. Ja się pytam - ile jeszcze tragedii ma się wydarzyć na tym skrzyżowaniu, żeby ktokolwiek się tym zajął? Jak roztrzaskało dziewczynę na przejściu obok elektryków, to przejście było zrobione. A na Wyrowie? Nic. Ruch jest spory, bo i do pomidorków jest ruch, i do Admatu, i Ceko, i na Turek. Ktoś się kiedyś tym zajmie?

Odpowiedz Cytuj
Szofer 11-01-17 12:25

Są Palanci i baby malolaty prawo jazdy za jaja , robią co chcą , jeżczą jak chcą , zatrzymują się gdzie im dusza zagra , można zobaczyć to w rynku na ulicach Stawiszyna na trasie do Kalisza , jadą jak piraci , oczy zamykają i wyprzedzają lamią podstawowe przepisy , a policja przejeżdża obok . Nie dadzą zadne przepisy dodatkowe , wysepki , jak ktoś ma olej w glowie .

Odpowiedz Cytuj
Matoł 11-01-17 19:04

Ta krajówka to jest problem, bo jak tu kolega pisał, każdy jeździ jak chce. Dobrze, że chociaż w Piątku czasem stoją, to ludzie wolniej jeżdżą i sobie mieszkańcy jakoś przechodzą. Gorzej jest po trasie do Zbierska, przejście do Werginek, dalej Wyrów, Kiączyn Stary. Teoretycznie wszędzie na tych skrzyżowaniach powinny być jakieś ograniczenia czy światła. Tylko to skrzyżowanie na Wyrów jest o tyle problematyczne, bo jest zaraz za zakrętem. Jak ktoś jedzie to przepisowe 70 km, to większych problemów z przejechaniem skrzyżowania Wyrów/Słoneczna nie ma problemu. A jak ktoś jedzie szybko, no to już może być problem dla tych, co przejeżdżają skrzyżowanie. Już trochę tych wypadków tam było.

Odpowiedz Cytuj
Urzednik 12-01-17 14:11

A jakie są Państwa sugestie ? Co niby należałoby tam zrobić? Wypadki były i będą nie da się tego uniknąć niestety

Odpowiedz Cytuj
Root_ 12-01-17 15:47

1). Zlecić ekspertyzę rzeczoznawcy. 2). Doraźnie: — ustawić znaki nakazu, [Znak C-2] "Nakaz skrętu w prawo za znakiem", a) przed wylotem z ul. Słoneczna – skrzyżowanie: Stawiszyn – obwodnica (DK25), b) przed wylotem z Wyrów – skrzyżowanie: Stawiszyn – obwodnica (DK25) 3). Uporządkować przejazd tranzytowy (skrzyżowanie Usteria): ul. Szosa Pleszewska – ul. Kaliska – ul. Słoneczna, — ustawić znaki uzupełniające [Znak F-12] oraz [Znak F-13]: a) przed wylotem z ul. Szosa Pleszewska (skrzyżowanie z ul. Kaliska – ul. Słoneczna) – w ul. Kaliska – (w prawo! w kierunku Dino), [Znak F-12]; b) dodatkowo, na skrzyżowaniu jw. (Usteria) – (w kierunku Dino) – [Znak F-13]; -- #

Odpowiedz Cytuj
Matoł 16-01-17 18:51

Policja poszukuje świadków tego wypadku. Informacja na stronie, jakby ktoś coś widział. @root ekspertyza by się przydała, tylko kto może zlecić tę ekspertyzę? Gmina?

Odpowiedz Cytuj
Root_ 16-01-17 20:24

@Matoł [16-01-2017 17:51:52] ______ Zarządzanie ruchem na drogach, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami. Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, wraz z aktami zmieniającymi (tekst ujednolicony). [DZIAŁ II, Ruch drogowy, Rozdział 1, Zasady ogólne] Art. 10. ___ -- @root_ .

Odpowiedz Cytuj
Matoł 16-01-17 20:30

@root Dzięki. Tylko to jest skrzyżowanie, gdzie jedna droga jest krajowa, a druga gminna. Czyli gmina też może wystąpić o ekspertyzę?

Odpowiedz Cytuj
Root_ 16-01-17 21:13

@Matoł ______ Wystąpienie o ekspertyzę wydaje się być logiczną konsekwencją, gdyż podpowiedziałem, jakie jest możliwe (nawet konieczne) działanie doraźne! Działanie doraźne opieram na wypełnieniu obowiązku, mając na uwadze, jak niżej: – Minister właściwy do spraw transportu sprawuje nadzór nad zarządzaniem ruchem na drogach krajowych. – Drogi: wojewódzkie, powiatowe i gminne są drogami publicznymi. Nadzór nad zarządzaniem ruchem na tych drogach sprawuje wojewoda. Wynika z tego, że gmina powinna się porozumieć (skonsultować), – co do podjęcia swych działań (w temacie zmiany oznakowania pionowego), z prowadzącym nadzór nad ruchem na drogach publicznych [ul. Słoneczna, droga do i z Wyrowa], czyli UW! Kompleksowe rozwiązanie, pozostaje rzecz jasna, w gestii ministra transportu etc. -- @root_ .

Odpowiedz Cytuj
Szofer 17-01-17 17:53

Ludzie obudzcie się jaki ekspertyzy chyba waz polamalo , chcecie zastąpić ekspertów od dróg krajowych i międzynarodowych , lepiej kupić olej na glowę dla piratów Samochodowych i motocyklowych . Trzeba tylko przestrzegać aktualnych przepisów drogowych . nie trzymać koleżanki za kolano czy rozmawiać przez telefon , w trakcie jazdy i basta .

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem