Wiosenne porzadki

  Zainteresuj tematem więcej osób:


LokalnyPATRIOTA 18-03-17 0:40

Zastanawiam się czy wraz z przyjściem wiosny nasz gospodarz- burmistrz(nie osobiście ale przez "gmińczyków", zabierze sie za porzadki rozumiem przez to zammiatanie ulic, przyciecie drzew na wiosne. Zagospodarowania rynku bo obecie jest tam przystanek i duzo miejsca do posadzenia krzewow, kwiatow itd mowilo sie kiedys o fontannie... Park tez wyglada tragicznie wrecz straszy a jest to duzy obszar takze idealny do zagospodarowania. Ostatnia sprawa to stary kosciol byly udzielane wywiady o tym ze juz za chwile bedzie tam remont i kawiarnia. Przed wybraniem mowilo sie o nowym dobrym gospodarzu a teraz jest lipa, moja babcia mowi ze dobry gospodarz dba o swoje gospodarstwo

Odpowiedz Cytuj
Gim 18-03-17 16:29

Umiesz liczyć to licz na siebie i jeszcze na babcie

Odpowiedz Cytuj
Staw. = Spól 18-03-17 18:02

A ja bym dodal do tych wpisów , UWADZE pani burmistrz zagospodarowanie lasków podmiejskich jeden bezpański kolo wiatraka , gdzie trwa nielegalna wycinka jak mówią sąsiedzi pani burmistrz i Kaczmarka , tego samego dotyczy wyciętego lasku przez przez radnego Janczyka , tu gdzie jest piaskownica i bajorko , a nie piszę już o samowoli skasowania lasku przez mieszkańców , kolo boiska i bylej szczelnicy LOK. Park po wyciiętych drzewach ,wygląda jagby tajfun przeszedl Ale co robić jak niema kasy a są realne zaniedbania w Stawiszynie oraz gminie od lat a problemy narastają , i widzimy że konsultacje i doradztwa kaliskie kosztują więcej , niż funduszy na realizację . oj biedna ta gmina i niezaradna ??????

Odpowiedz Cytuj
Wasyl 19-03-17 13:31

Czy prawdą jest że w rynku i okolicy rynku jest rejonem patologi , gdzie na ten temat urząd zbieral informacje o mieszkańcach , w celu REWITALIZACJI rynku , jeśli tak , to wszystko jest chore . A wycinanie przez urząd , nie sadzenie drzewek w to miejsce to nie patologia . A uzupelnienie w miejsce wyciętych jakims świerkiem czy tuią , to nie drzewka , a brak jest na ulicach Stawiszyna czy Zbierska . powycinali prawie wszystkie na ulicach , zapomnieli wsadzić nowych . Z opowiadań starszych mieszkańców Stawiszyna , gospodarze dbali stan drzew na wszystkich ulicach , parku w laskach podmiejskich , gdzie byly imprezy organizowane np przez OSP , Szkolę , LOK . itd , brakujące drzewostan uzupelniali , hodowali kwiaty dla potrzeb gminy pracownicy śp . Grabinski , Krzyżaniak z żoną , Dominiak Jewasik itd . Pilnowali tego gospodarze Stawiszyna sp. Pilarski , Legodzinski Walentowski , Kolowrotkiewicz , Następni wlodarze od 1975 byli już z poza Stawiszyna mianowani na urząd .

Odpowiedz Cytuj
Staw. 20-03-17 19:49

Dziekawy byl program ornitologiczny w tv na temat wycince starych drzew , jak topole , klony , osice lipy , akacje , w miastach , parkach , gdzie w dziuplach starych drzew ptaki mają pozakladane gniazda . Profesorowie ornitolocy w tym programie prosili gospodarzy terenów by pozostawili drzewa ptakom i ludziom . By ochronić ptaka narodowego jakim byl WRÓBEL POSPOLITY którego w niedlugim czasie będziemy oglądać na zdjęciu , z braku koni ,gdzie czerpaly pożywieni z odchodów , zbraku starych zabudowan w gospodarstwach rolnych , gdzie bydowaly gniazda i przebywaly w naszym otoczeniu .

Odpowiedz Cytuj
Ornitolog 21-03-17 19:41

W parku wszystko wycięte nawet budki zajęte ale tak jest wygodnie nie trzeba grabic liści i walczyc z patologia na rynku trzymajcie się tych ostnich na rynku one też się nie podobają bo pod nimi latem siada ludzki monitoring.

Odpowiedz Cytuj
Lolo 21-03-17 20:04

Dobre komentarze , ile DRZEW posadzi w gminie , Stawiszynie urząd gminy oraz radni wiosną , jak widać w ostatnich latach tylko wycinka . Proponuję akcję posadż drzewko przy ulicy , parku , placu zabaw , lasku . boisku , dla przyszlych pokoleń ,ptaków i pszczól ?

Odpowiedz Cytuj
Lolo 22-03-17 19:08

Brawo dla urzędu , za wysadzenie kwiatków , dając nam wiosnę , estetykę rynku

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem