Proroctwo stawiszyńskie

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Reymont 11-10-15 13:55

Komentarz jest zbędny...

YouTube

Odpowiedz Cytuj
Stary 12-10-15 10:56

Kochany Reymoncie nie chcesz komentarzy,ale zamieść ten materiał tutaj bo wielu starszych odwiedzających to forum nie istnieje na youtube. Dla Polski wcale nie istnieją bo trapią ZUS swoimi ostatnimi tchnieniami.

Odpowiedz Cytuj
Root_ 15-10-15 1:30

@Reymont [11-10-2015 11:55:32] ___ Jedynie Mateusz i Nastusia płakali nad krzywdą Jagny, nie pomijając Dominikowej. Reszta mieszkańców żyła swoim życiem. ___ To nie żadne "proroctwo". W tym "ludowym", stawiszyńskim (i nie tylko) przedstawieniu – to jest tylko gra aktorska. Nie o nią przecież chodzi, tylko o dalsze utrzymanie (żadna nowość, gdyż trwa nieprzerwanie od czasów powojennych) dotychczasowej agencji wyborczej, całego tego, zorganizowanego aparatu wszelkich, możliwych, obsadzonych synekur — szczególnie w małych miasteczkach i gminach wiejskich! To jest bezpardonowa walka tych ludzi o podział łupów i usilne dzierżenie ["trzymanie w garści"] raz zdobytych (za komuny) wpływów, przekładających się na wygodne... bytowanie nie tylko samych "ludowych" liderów, ale ich bliższych, i dalszych rodzin, znajomków, pociotków itp. Stanowiąc zaplecze elektoralne 5%, 6%, nawet 7% w kolaboracji! z tymi obecnie /lecz i wcześniej z innymi/ "rządzącymi", musi się to przecież opłacać? Zawłaszczyli szyld i jadą, jak po swoje! Samo zaś 'piastowanie' dobrze płatnych stanowisk (posady, urzędy) nie wymaga (w zasadzie) żadnego wysiłku, wiedzy czy obycia – poza bezczelnym uprawianiem gry pozorów. -- .

Odpowiedz Cytuj
Stary 15-10-15 11:44

Root masz absolutną rację.Pisz tutaj częściej,może ludzie zaczną czytać i otworzą oczy na to czego teraz nie widzą i dają sobą manipulować za przysłowiowy" ochłap"

Odpowiedz Cytuj
Root_ 15-10-15 13:28

@stary [15-10-2015 09:44:02] ___ Dziękuję. Na tym forum jestem obecny prawie cztery lata. Na stronie, Link: [LINK] – Proszę przewinąć stronę do samego dołu, w polu [Wyszukaj w tym forum:] wpisać mój Nick i Enter. Otworzy się szukaj'ka z ok. 700 moimi wpisami, które są powiązane z różnymi wątkami. W szczególności: Wydarzenia, w czasie... Rocznice – Memento – Historia Stawiszyna Zachęcam do lektury i polemiki. P.S. Powtórzę swoją wypowiedź z maja 2015 (po wyborach prezydenckich):

Choćby dla kilku, kilkudziesięciu, kilkuset Osób, warto tutaj być i pisać na tym forum!
-- @root_ .

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem