Jarzębski ➕ 1080000tyś Urbaniak ➖ 270000tyś

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Jan Mniodek 22-05-16 14:49

Kontynuacja zysków i strat zmiany burmistrza Wyjaśniam, Jarzębski miesięcznie zdobywał około 60tyś zł na różne cele dla gminy Stawiszyn, wyczytać można z książeczki którą rozdawali na zakończenie kadencji i strony gminy Stawiszyn. Co do Pani Urbaniak, sprawa prosta, wystarczy policzyć wypłaty nowozatrudnionych, zaznaczam ze przyjąłem wypłaty tylko 5 osób, podobno przyjętych na etat, dałem im po 3tyś brutto wypłaty. Także sprawa prosta, obliczenia będę korygował, w miarę rozwijającej sie sytuacji. Dokonałem korekty obliczeń, policzyłem dotacje na resztę programów. Narazie, pewne jest jedno, z braku kompetencji Urbaniak, która obłożyła sie jakimiś dodatkowymi pracownikami, gmina Stawiszyn ponosi straty jak widać w prostych obliczeniach, odczujemy to za kilka lat kiedy do spłaty będzie kredyt zaciągnięty przez Urbaniak na obecne inwestycje.

Odpowiedz Cytuj
Opamiętajcie się! 22-05-16 17:31

Niestety zamiast rozwoju i inwestycji mamy ciągle tylko imprezy. Fikcyjne etaty utworzone dla znajomych też pochłaniają olbrzymie pieniądze. Będziemy to spłacać przez kilka najbliższych lat.

Odpowiedz Cytuj
Usteria 23-05-16 13:29

Może pani burmistrz się odezwie i sprostuje wszystkie niedomówienia oraz przedstawi plan dzialania na terenie Stawiszyna i gminy. Ja glosowalem za zmianą burmistrza , ale jest już prawie 2 lata i brak informacji o dzialalności urzędu gminy . Przed wyborami na zebraniach . obiecywala pani burmistrz informować i konsultować z mieszkancami gminy o podjętych decyzjach , o ograniczeniu zatrudnienia w gminie i podleglych jej placówkach. Piszemy o pani burmistrz a co robią i gdzie są nasi radni gminni i powiatowi - mają być gospodarzami a są poborcami kasy za sesję,

Odpowiedz Cytuj
Matoł 23-05-16 21:54

Pani burmistrz wiele obiecywała i bardzo narzekała na poprzednią władzę, chociaż była jej częścią. Teraz ma 7 radnych ze swojej listy, więc mogłaby naprawdę wiele zrobić, ale nic się nie dzieje, tylko imprezy. Ja na nią nie głosowałem, bo wiedziałem, czym to pachnie. Najlepiej to widać po jej sołectwie. Nic tam się nie działo z jej inicjatywy, a ok. 25 tys z funduszu sołeckiego szły na Bóg wie co. Niby było czyszczenie stawu na kilkanaście tysięcy, ale obecny sołtys zrobił czyn społeczny i dało się to zrobić za darmo. Ot różnica w podejściu, można albo coś niby zrobić za kilkanaście tysięcy, albo coś naprawdę zrobić i to za darmo. I tak samo dzieje się w gminie. Parę milionów kredytu wzięła, ale na co? Przecież się nic nie dzieje. A kto to będzie spłacał? Następna władza, bo wie, że nikt jej nie wybierze, może i nawet kandydować nie będzie, a szkoda, bo poszedłbym na nią zagłosować, żeby to bagno, które zostawia następnej ekipie ją pochłonęło.

Odpowiedz Cytuj
Maniek 23-05-16 23:43

16 lat za byłego burmistrza spłacamy narazie kredyty i buble ktore były zrobione można wyliczać,tylko szary kowalski o tym nie wie strażnice zalane hala dziurawa i tak dziwię się że prokurator się tym nie zajął jak belki na sale poleciały ale jego przecież już przy tym nie było taki był ''dobry''

Odpowiedz Cytuj
Waldek 24-05-16 18:19

Za pieniądze i władzę zrobicie wszystko, zobaczymy ile na kłamstwach i pomówieniach zajedziecie. Zawiadom prokuratora jeśli jesteś pewny swoich oskarżeń. Ja na pewno to zrobię jeśli dopatrzę się nieprawidłowości. Ale póki co ta władza to jakiś teatr, występuje jedna kiepska aktorka, kilku drętwych suflerów, śpiący scenarzysta i pijany reżyser. Sztuka na pewno będzie klapą, bo na co tu patrzeć, skoro nic się nie klei..... Mały przykład z życia urzędnika - Gmina Stawiszyn ogłasza konkurs na kopanie studni, ot zdziwieniu wszystkich że otwarcie kopert z ofertami odbędzie się w dniu 28.03 - Wielkanoc. Idiotów nie brakuje na świecie, ale takimi głupotami gmina Stawiszyn powiększa to grono. Mało tego, głupi urzędnik pisze że chce studnie, nie podając parametrów ziemi w której owa studnia ma powstać- choć to podstawa żeby wywnioskować ile to będzie kosztowało. Oczywiście burmistrz podpisał sie pod wszystkim, a ze była to głupota, na głupią wyszła.

Odpowiedz Cytuj
Root_ 25-05-16 15:15

Szanowni Państwo! @Jan Mniodek @Opamiętajcie się! @Usteria @Matoł @maniek @Waldek @All ___ Obawiam się, że Wasza troska o Stawiszyn, a właściwie – o sprawy jego Mieszkańców i nadzieja na zawrócenie funkcjonariuszy stowarzyszenia marksistowskich "farmerów" z serwilizmu — jest płonna! Sądzę, że te "TŁUSTE MISIE", same nie do końca zdają się pojmować, w czym uczestniczą? Cel – chyba znają, ale mechanizm jest im obcy?! Szczerze proponuję odświeżenie treści (tylko) niektórych wątków, w tym: – Nowe władze-stare potrzeby – link: [LINK] – Pół roku rządów nowej władzy - gdzie efekty? – link: [LINK] & link: [LINK] – Wydarzenia, w czasie... Rocznice – link: [LINK] – Jarzębski + 600 tyś Urbaniak - 225 tyś – link: [LINK] ___ — Puzzle pozornie przypadkowych zdarzeń stopniowo układają się w logiczną całość. [prof. dr hab. Artur Śliwiński] -- Bezbronni, jak dzieci – uczestniczymy w tym kuglarstwie. @root_ .

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem