Dlaczego

  Zainteresuj tematem więcej osób:


J.... 11-11-15 10:02

Wczesnym, jeszcze ciemnym rankiem rozbudziła mnie, grana w radiu Pierwsza Brygada. W czasie jej słuchania poczułem się dumnym z przodków Polakiem i Patriotą (przez duże P). Jednocześnie przebiegła mi przez głowę myśl: o Boże , nie wywiesiłem flagi . Jak sąsiedzi zobaczą będzie wstyd. Dobrze że było jeszcze ciemno. Szybko ją wyjąłem ze schowka i dumnie umieściłem w uchwycie na moim domu. Po godzinie gdy zrobiło się jasno i wyszedłem przed dom – oniemiałem z wrażenia. Po prostu dech mi zaparło. Jestem jedyny, na mojej dość długiej ulicy, który wywiesił flagę z okazji Święta Niepodległości. Jako człowiek liczący się z opinią innych ( to moja wielka wada) znów poczułem się głupio. Przez głowę przebiegła myśl : może się wygłupiłem , może zdjąć ? Gdy to piszę jest prawie godzina dziewiąta. Wychylam głowę przez okno i nie ma drugiej, trzeciej, czwartej flagi. Nikomu nie dałem przykładu. I powróciły myśli do dawniejszych czasów gdy wywieszenie flagi 11 listopada było gestem prawie bohaterskim.

Odpowiedz Cytuj
Ryś 11-11-15 15:18

Mamy wolność , a ty się nie wyspaleś, bylo iść na grzyby , nie biegać z flagą rano , a co mają robić szarzy ludzie z miast , wsi, biegać z flagą . stać na chodniku pod parasolem , święto to jest dla elit. dużych miast.

Odpowiedz Cytuj
J... 11-11-15 19:51

Przeczytałem Twoją wypowiedź, także inne , poprzednie, na innych wątkach. Plujesz na wszystko i wszystkich. Czy to jakiś żal po utraconym raju sprzed 25 lat ? Tak, masz rację, mamy wolność. Ale, mam prawo tak myśleć, to nie Ty o nią walczyłeś. Więc … Jeśli Ci u nas w Polsce tak źle, to na Białoruś wiz chyba nie potrzeba. A i dalej też Cię przyjmą z otwartymi ramionami, wycałują po polikach. Podobno Władimir Władimirowicz, każdemu z UE, co prosi o azyl daje emeryturę dożywotnią, daczę pod Moskwą, medal z aluminium i reklamę w telewizji ( patrz Gérarda Depardieu). Jeden tylko , malutki warunek. Masz na nas Polaków pluć, pluć, pluć. Tylko nie za mocno, żeby Ci śliny na dłużej starczyło.

Odpowiedz Cytuj
Ryś-- J 12-11-15 18:55

Ja nie pamiętam lat 80 bo mnie nie bylo, 90 slabo , raju nie utracilem , z propozycji nie skorzystam , i zdania nie zmienię, patryjotami są prawie wszyscy, bez względu czy byla flaga przed domem czy nie , Znam takich Polaków w Szwecji . w Niiemczech gdzie mają na podwórzu wywieszone flagę Polską z Szwecką czy Niemiecką. i nie czują się patryjotami lecz Polakami , choć tęsknią za krajem, oznajmiając że tu mieszka Polak. Piszesz że pluję na wszystko i wszystkich , a co wszyscy są święci , wszyscy są aniolkami, ja choć mlody też nie jestem aniolkiem..... tak samo i ty ..

Odpowiedz Cytuj
J... 12-11-15 19:38

Mogłeś tak napisać od razu i nie było by tematu a nie wysyłać mnie na grzybki w listopadzie. Pozdrawiam J...

Odpowiedz Cytuj
Root_ 15-11-15 16:39

@J.... [11-11-2015 09:02:06] @All ___ Zdziwiony? Wrażliwość, w tym patriotyczna jest darem, który się posiada, lub nie... Na ziemię spadło kiedyś lustro zła, utkwiło ludziom w oku szkło. Nad nimi szklany ekran władzę ma. [Autor tekstu (piosenki): Jacek Cygan Wykonanie oryginalne: Mieczysław Szcześniak – Sercem patrz] W wymiarze rzeczywistości, która nas otacza – stracić poczucie prawidłowego rozeznania wielu spraw, wcale nie jest trudno. Na słabym lub żadnym rozumieniu świąt narodowo-religijnych komuś zależy nie od wczoraj, nie od dziś. Kiedyś pisałem o fladze na ratuszu. I co? EUropa górą. Linkuję: [LINK] .

Odpowiedz Cytuj
Anonim 16-11-15 13:31

To jest chore że w szkołach od 4 klasy szkoły podstawowej do 4 klasy technikum największy nacisk na lekcjach historii kładzono na naukę Greckich i Rzymskich Bogów, historii Egiptu, Mezopotamii, walki o Troję... A gdzie nasza historia? Zawsze była na drugim miejscu, zawsze od małego nas uczono historii innych nacji tylko nie naszej, Słowiańskiej. Kulty naszej rodzimej kultury wyśmiewano pisząc że to pogaństwo... Żyjemy w czasach w których mamy wpływ na wiele spraw. Niech szanowna Pani Maciejewska i inne nauczycielki z zespołu szkół w Stawiszynie zajmą się nauczaniem prawdziwej, patriotycznej, Polskiej historii na lekcjach to wtedy to się zmieni szybciej. Ludzie nie są świadomi jak piękną historię przeszliśmy jako naród. Pamiętają że "była wojna a potem jedzenie na kartki" ale wcześniej co było to rzadko kto, a co dopiero mówić o życie sprzed chrztu Polski... Dlaczego nic nie wiemy o plemionach Polan, Lechitów? A Egipt jest wałkowany od 5000 lat przed naszą erą? Należy edukować się samemu, do czasu gdy w szkołach nie będą uczyć prawdziwej historii.

Odpowiedz Cytuj
Wasyl 16-11-15 18:01

Dla czego politycy , rząd , tv, karmią naz calymi dniami zamachem w Francji . Przecież sami wychowali , wyszkolili uzbroili zamachowców w Syrii , Iraku oraz innych krajach przeciwko wlasnym rządom , krajowi , a teraz obrócili się przeciwko nim ,to samo czynią Anglicy i usa . Jak podala dziś tv Francuska . w nocy zbombardowaly samoloty wlasny osrodek szkoleniowy, wywrotowców na terenie Syrii , same tylko wojska amerykańskie w ciiągu 4 lat dokonaly 45 tysięcy nalotów bombardowań Syrii i Iraku , najpierw wyszkolili i wprowadzali demokrację arabom , teraz bombardują Dla czego wmawiają nam politycy , rząd , że jest Państwo Islamskie skoro niema rządu ani terytorium ani stolicy. Nie popieram zamachów , ale nie dajmy sie zwarjować sluchając polityków. i tv .

Odpowiedz Cytuj
Karol 17-11-15 11:01

Czemu Francuzi bombardują na oślep Syryjczyków czy Irakijczyków niewinnych , jako przypuszczalnuch terrorystów islamskich, Prezydent Francji swą decyzją utożsamia się z terrorystami , gdzie giną niewinni ludzie a terroryści się śmieją ,,,, powinien wezwać na pojedynek w samo poludnie, ,,,, nie bombardować.ze strachu. napędzając uchodzców do europy. bombardując z powietrza przez 7 państw w okresie 4 lat , tam chyba jest kamień na kamieniu i kupa piachu . Przerwać tą nie równą walkę te ludobójstwo obu stron

Odpowiedz Cytuj
Root_ 19-11-15 23:46

@anonim [16-11-2015 12:31:38] @All ___ Wydaje się, że popełnia Pan/Pani zasadniczy błąd myślowy, będąc przekonanym(?!), że... szkoła uczy. Proszę poczytać trochę na temat procesu dydaktycznego. Przypomnę dość oklepany cytat: "Można konia doprowadzić do wodopoju, ale nie można go zmusić do picia". Znajomość starożytności, kultury antycznej, historii bajecznych bogów - nie tylko, że nie przeszkadza, lecz ubogaca. Prawie trzy lata temu, w wątku: Myśl, która odsłania prawdę - link: [LINK] - podałem, jak na tacy (także źródła) 5 rozdziałów: tom pierwszy — "Święci w dziejach Narodu Polskiego" - prof. Feliksa Konecznego. Zachęcam do lektury. .

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem