Bilans połowy kadencji???

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 4

Poparzona kawą 11-12-16 10:58

Upłynęła już połowa kadencji nowych władz, ponad 2 lata temu w wyborach samorządowych wybraliśmy zmianę - i władzę w gminie oddaliśmy w nowe ręce. I muszę zadać to pytanie: GDZIE SĄ EFEKTY? W kampanii wyborczej dało się słyszeć bardzo wiele obietnic. Usłyszałam, że poprzednia władza się wypaliła, że potrzebny jest ktoś nowy, energiczny, zaradny gospodarz. Jakie nowe inwestycje zrealizowano w gminie? Jakie są planowane działania? Poprawa nawierzchni dróg? Dalsza kanalizacja gminy? Nowe miejsca pracy w gminie? Pomysły na gospodarkę komunalną i lokalową w gminie? Doprowadzenie do Stawiszyna gazu ziemnego? Chodnik lub ścieżka rowerowa pomiędzy Stawiszynem a Zbierskiem? Poprawa komunikacji zbiorowej z Kaliszem? Nowy budynek przedszkola? Nowy budynek ośrodka zdrowia? Zagospodarowanie czasu dzieci w okresach ferii i wakacji? Pomysł na brudną i wylewającą rzeczkę? Sposób na hałdy śmieci piętrzące się w lasku? Plany co do zrujnowanego kościoła ewangelickiego? Myślę, że powyższe jest znacznie ważniejsze od organizacji "spotkań" w ramach sołectw, ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich. Są osoby, którym nie wystarcza zapewnienie "chleba i igrzysk"... CZAS WZIĄĆ SIĘ DO CIĘŻKIEJ ROBOTY na rzecz mieszkańców Stawiszyna.

Odpowiedz Cytuj
Root_ 11-12-16 23:44

@Poparzona kawą @All ___ ad vocem 1. Do kogo skierowane są pytania? 2. Retoryka zawarta w pytaniach wskazuje na to, że nie śledziła Pani @Poparzona kawą wątków dotyczących okresu – sprzed obecnej kadencji i samego bilansu otwarcia... trwającej kadencji – choćby! W tej materii prawie wszystko zostało już napisane, wyjaśnione i przedyskutowane (tu, na tym portalu). – Czasowniki: wybraliśmy, oddaliśmy (os.1), niezupełnie przystają do rzeczywistości. Poza tym, nie wystarczy "wybrać". Sztuką jest mieć rzeczywisty nadzór nad tym (swym) wyborem, którego – zawsze, konsekwentnie brakuje. Stąd pytania, Samorząd to jeszcze, czy już samowola? Przykład - poruszony w wątku dot. hali sportowej w Stawiszynie. – Nie będę się rozwodził nad cechami wrodzonymi lub nabytymi (maniera, predyspozycja, ogłada) decydentów i pretendentów do rządzenia, ale twierdzę (i nie jest to żadne odkrycie), że oblicze kulturowe (najogólniej rzecz ujmując), buduje się mozolnie, w rodzinach – od pokoleń! [Nie w polityce! (machiawelizm), do której się trafia z różnych przyczyn.] P.S. Bardzo trudno doszukać się (wprost) zbieżności z obyczajowością ówczesnego Rzymu (z czasów cesarskich, piętnowanych przez Juwenalisa) z obecną (dot. także bezpośrednio poprzednich, jak i dużo wcześniejszych okresów) sytuacją ogólną w Stawiszynie[?]. Ale dwie wspólne cechy, dałoby się wyróżnić. (...) Z pewną różnicą, bowiem lud rzymski (czyt. pospólstwo) w czasach panowania cesarzy: Nerwy (alimentacja), Trajana (zasiłki pieniężne), Hadriana — nie żądał samego chleba, bo go przecież otrzymywał! A sytość i rozrywka była oczekiwaniem zarówno władców, jak i plebsu. A dzisiejsza rzeczywistość? Chyba nie wszyscy - to freeganie? Cokolwiek rozumieć pod pojęciem "igrzysk" (zawodów) w starożytności (Rzym, Grecja), które łączyły w sobie zmagania sportowe, muzyczne i teatralne, można przypuszczać (a nawet mieć pewność), że nie były szmirą. Wszelki kicz naruszałby godność władcy w tamtych... niedemokratycznych przecież, czasach. -- @root_ .

Odpowiedz Cytuj
Matjas 02-01-17 16:38

To jest skandal - rozdawany jest biuletyn z którego wynika że pani burmistrz w ciągu połowy swojej kadencji z inwestycji zdołała jedynie odmalować ratusz!!! nie liczę zrobienia kawałka kanalizacji czy odcinka drogi bo to zapewne jeszcze kończenie planów burmistrza Jarzębskiego pytam się gdzie te rzeczy obiecywane na spotkaniach z wyborcami dwa lata temu? czy w tej gminie tylko festyny i imprezy w Zbiersku w GOK?

Odpowiedz Cytuj
Mieszkanka 08-01-17 13:25

Teraz Pani Burmistrz musi spłacić za pieniądze podatników zwolnioną bezpodstawnie sekretarz. Skoro nie wiedziała jak to zrobić zgodnie z literą prawa to powinna ze swojej kieszeni ponieś koszty!!!

Odpowiedz Cytuj
Niwa 08-01-17 18:54

Piszemy o pani burmistrz że zapadla w drzemkę , a zapomnieliśmy ze mamy do dupy radnych i przewodniczącą , jaja robią z nas wyborców , co tu pisać , bida tylko bida i ruina pani burmistrz . a mialo być tak po amerykańsku .mówila pani na wiecach w Zbiersku ,Petrykach . Stawiszynie . i co ???

Odpowiedz Cytuj
Jarek 09-01-17 1:40

Wiecie co Wam powiem , bawmy się . Już nic innego nam nie pozostało. Bawmy się. A nasze miasteczko popada w ruinę, ale bawmy się. Zespoły muzyczne, koła gospodyń, bawmy się.

Odpowiedz Cytuj
Man 11-01-17 0:29

Oj bawmy sie a nic nie mozna załatwic wszedzie tylko jedni zadza a nikt nie ma nic do powiedzenia aby podwyzkiiiii .

Odpowiedz Cytuj
Matoł 11-01-17 19:13

Hasło wyborcze było: "Czas na zmiany". Jakie zmiany? Ja tylko zmiany kadrowe widzę, a o to chyba mieszkańcom nie chodziło. Stawiszyn jakim grajdołem był, takim jest. Nawet autobusów KLA nie ma. Miały być konsultacje społeczne i co? Projekty porobione za Jarzębskiego zrealizowane, a swojego co? Były plany przedszkola, ale się ktoś uparł, żeby strażakom zabrać budynek. Plany przepadły, strażacy nie oddadzą, dalej jest jak było. Rewitalizacja rynku miała być. I co? Kamyszki, trawka, co nie wzeszła i pomalowany ratusz. Koza z szopki zjadła. Więcej się dzieje na podwórku u naszych włodarzy, niż w całej tej gminie. A spróbuj człowieku co powiedzieć! No przecież poprzednia ekipa zostawiła burdel! A kto ma go posprzątać? Urzędniczyny po szkołach zawodowych i studiach zaocznych?

Odpowiedz Cytuj
Klaka 12-01-17 20:03

Wiara czyni cuda wyborcy uwierzyli w jakiś cud który miał spełnić ich marzenia i obietnice bez pokrycia w realiach a teraz bawcie się.Moźna tylko pić i balować a bida musi skapitulować. Może przy następnej slizgawicy kupią parę worków piasku razem ze Starostwem i ta firma drucik od akcji zima zdąźy dojechać do Stawisząca.

Odpowiedz Cytuj
Mimi 18-01-17 23:50

Rynek 40 lat temu byl taki i dzisiaj nic nowego ...ale dziedziniec bedzie komu to potrzebne.....

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem