WYBORY SAMORZĄDOWE już za rok

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 4

Poparzony kawą 03-11-17 13:25

Kolejne wybory samorządowe już za rok! Ani się nie obejrzeliśmy, a upłynęły prawie trzy lata rządów Pani Burmistrz. I jak jest z realizacją obietnic wyborczych? W kampanii wyborczej dało się słyszeć wiele obietnic, dowiedzieliśmy się, że Burmistrz Jarzębski wypalił się, że potrzebny był nowy, zaradny gospodarz. No to po kolei: - czy stan nawierzchni dróg uległ znacznej poprawie? - ile nowych km kanalizacji ułożono i oddano do użytku? - kiedy doprowadzony będzie gaz ziemny do gminy Stawiszyn? - gdzie chodnik/ścieżka rowerowa pomiędzy Zbierskiem/Stawiszynem/Piątkiem Wielkim? - jak z komunikacją zbiorową do Kalisza, czy jest szansa na powrót linii 5B? - czy i kiedy oddany zostanie nowy budynek przedszkola? - czy i kiedy zostanie oddany nowy budynek ośrodka zdrowia? - czy i kiedy zostanie zainstalowany monitoring miejski dla poprawy bezpieczeństwa w Stawiszynie? - jakie atrakcje planowane są dla dzieci w okresie ferii i wakacji? - co z zanieczyszczonym Bawołem? - co z nielegalnym wyrzucaniem śmieci do lasu? - co z grożącym zawaleniem kościołem ewangelickim? - co z zaniedbanymi cmentarzami ewangelickim i żydowskim? i.t.d. Czy mamy oczekiwać kolejnych imprez w poszczególnych OSP i kołach gospodyń wiejskich? Ile pieniędzy Gmina Stawiszyn przeznaczyła w ubiegłym i bieżącym roku na organizację takich imprez? Jak z zadłużeniem Gminy Stawiszyn? Czy w czasie rządów Pani Burmistrz zadłużenie Gminy spadło czy wzrosło, i o ile? A GDZIE SĄ RADNI? Czy tradycyjnie są BEZRADNI? Czy podjęli JAKIEKOLWIEK inicjatywy? Co prócz podnoszenia rąk podczas sesji Rady Miejskiej i składania podpisów w okienku kasy przy odbiorze diet? Jako Wasi wyborcy, bardzo pokornie prosimy o udzielenie informacji. WKRÓTCE NADEJDZIE CZAS ROZLICZEŃ.

Odpowiedz Cytuj
Ja 05-11-17 0:01

Co do radnych to zgoda ale burmistrz robi po równo we wszystkich miejscowościach Jarzębski robił wszystko albo w Stawiszynie albo w Zbiersku a Urbaniak po równo dla wszystkich w Stawiszynie wszyscy sie przyzwyczaili ze zawsze tylko tam było robione a teraz chociaż jest sprawiedliwie .Bo to nie burmistrz Stawiszyna tylko całej gminy.

Odpowiedz Cytuj
Gagarin 05-11-17 23:58

Co robi po rowno we wszystkich miejscowosciach? chyba NIC

Odpowiedz Cytuj
Gmina 06-11-17 17:07

Ja -- Pani burmistrz robi równo , tu zabawa tam przyjęcie , tu spotkanie wspólne z Grabowskim , a gmina leży, ile bylo obiecanek przed wyborami ladnych slówek , krytyki pod adresem Jarzębskiego i co ??? i my sami się zlapaliśmy na obiecanki , glosując na panią burmistrz . Stawiszyn jest miastem jakim jest ale jest , brak mu gospodarza z jajami , ulice dziurawe w Zbiersku w kierunku straży od lat , w Stawiszynie glówe ulice dziurawe , bawol jedna strona burty oczyszczona i poglębiona , druga pozostawiona opactwu , brak nadzoru . Obiecano pobudować przedszkole , wydano kasę w poprzedniej kadencji na kosultancje pod przewodnictwem rady a byla nim pani Justyna , spalilo obecnie wszystko na panewce , nie ma co już pisac parku , chodnikach laskach podmiejskich , zabytkach , placu zabaw , o kulturze - teatr , zaprośić aktorów itd.. mamy ladną salę do tego t ypu imprez w OSP. wszystko to pani burmistrz przedstawiala przed wyborami w Zbiersku , Stawiszynie

Odpowiedz Cytuj
JA 06-11-17 23:19

Najlepszym rozwiązaniem w naszej gminie było by coś w rodzaju budżetu obywatelskiego tak jak mają np w Kaliszu,wtedy mieszkańcy gminy sami mogli by zgłaszać projekty i na nie głosować a to właśnie mieszkańcy wiedzą co do nich najlepsze

Odpowiedz Cytuj
Grzegorz 09-11-17 9:08

P. Justyno do PRACY, tak liczyliśmy na Panią przed wyborami. Nie oszukujmy się nie ma ŻADNEGO CIEKAWEGO KANDYDATA na Burmistrza w tym bezpółciowym miasteczku. Mniej imprezek na które i tak nikt prawie nie przychodzi, a więcej inwestycji takich, które są dla każdego. Jest tego mnóstwo, mój przedmówca wymienił wiele, ale choć kilka jeszcze nie wymienionych poniżej: KANALIZACJA DESZCZOWA - na Konińskiej można się utopić po deszczach; REWITALIZACJA RYNKU - ale nie polegająca na WYCIĘCIU WSZYSTKICH DRZEW; od dziesięciu lat słyszę, że ma dyć przeprowadzona Rewitalizacja Rynku (w innych miastach włodarze po prostu działają, nie snują plany) a na chodniku z boku Poczty oraz z przodu P. Dolnego można się zabić; OŚWIETLENIE CIEMNYCH ULIC - Zbiersk, Stawiszyn; Stworzenie "Bezpiecznego Korytarza do przejazdu" między kościołem ewang., a Bankiem - czy już wszyscy zaakceptowali, że tamtejsza ulica od lat jest zamknięta??? Ech można by długo wymieniać. P. Justyno PROSIMY, by się Pani postarała przez ten ostatni rok, liczymy na Panią.

Odpowiedz Cytuj
Gożdzikowa 09-11-17 19:05

Nie udany ten wybór na burmistrza , choć liczy na reelekcje poparcie kól gospodyń i soltysów , Pani burmistrz przewietrzyla urząd zgodnie z życzeńiami wyborców , ale powolując slabych lub bardzo slabych np swego zastępce lub nadzor budowlany , na sekretarza gminy z Kalisza , gdzie porusza się w budynku gminy itd. Na plus może pani burmistrz zapisać , bardzo potrzebne drogi gminne , nowe dywaniki asfaltowe ,elewacja budynku [ ratusza ] i kilka imprez kulturalnych w Zbiersku Stawiszynie , jak na trzy lata to bardzo malo na tle innych gmin . O radnych to niema co pisać , to bagno , to rajcy gminni i do powiatu , ani burmistrz ani radni nie spotkali się z wyborcami , są im nie potrzebni . Liczą się interesy i uklady.

Odpowiedz Cytuj
Senior 10-11-17 22:49

A kto by się nadawał na Burmistrza? Może trzeba namówić kogoś na kandydowanie i dać mu wsparcie. Ludzie działajmy bo narzekaniem nic nie zdziałamy.

Odpowiedz Cytuj
G 14-11-17 15:47

Tak, ale skąd wziąć takiego gospodarza jak Sołtys z Rytla? Nikt w Stawiszynie nie jest prawdziwym społecznikiem, który nie dość, że znałby się na sprawach jak zarządzać kapitałem ludzkim, przedsiębiorczy, zaradny, był dobrym organizatorem, to jeszcze nie patrzyłby tylko jak się ustawić, a zrobić coś dla miasta. Ale może jest ktoś pośród nas, lub kogoś znacie, kto posiada powyższe cechy i chce zmienić oblicze Stawiszyna. Czekamy na propozycje.

Odpowiedz Cytuj
Rojek 15-11-17 10:44

Nie tylko burmistrzem Stawiszyna ale i gminy . Sa co się przymierzają i sondują , byli radnymi , prezesami , przewodniczącymi , zmieniali partie , doradcami , tylko nic im nie wychodzi dla gminy czy Stawiszyna , bo myśleli o sobie .

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://stawiszyn.istrefa.com

istrefa gmina Stawiszyn | istrefa powiat kaliski | istrefa wielkopolskie | istrefa Polska

Stawiszyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kaliski, województwo wielkopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 62-820


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem